27 november 2014 om 14:33
< 1 min lezen

Risico op delier bij ouderen hoger door combinatie medicijnen

Het langdurig gebruiken van een combinatie van vijf of meer medicijnen (polyfarmacie) geeft bij ouderen een verhoogd risico op delier. Dat blijkt uit een publicatie in het medische vakblad JAMDA, zo meldt Ziekenhuis.nl. 

De studie richtte zich op de medische gegevens van ongeveer 400 patiënten uit de ouderenzorg die op de eerste hulp werden opgenomen. Een kwart van hen kampte met delier. Dit is een toestand van acute verwardheid en verminderd bewustzijn. Patiënten die voor meerdere aandoeningen een combinatie van medicijnen gebruikten, bleken twee keer zoveel kans te hebben op het ontstaan van een delier binnen drie dagen na opname.

Op basis van deze resultaten adviseren de onderzoekers om ouderen in verzorgingshuizen beter te screenen op polyfarmacie voordat ze medicijnen krijgen voorgeschreven. Een regelmatige screening kan bijdragen  aan een daling in het aantal ziekenhuisopnames, aldus de wetenschappers.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht