28 november 2014 om 16:01
< 1 min lezen

Senioren kunnen zich bij brand niet redden

(Novum) – Senioren kunnen zichzelf bij een calamiteit niet snel genoeg in veiligheid brengen. Dat is een van de conclusies van een onderzoek naar de brand in april in een seniorenflat aan het Homerusplein in Rotterdam, dat vrijdag verscheen. De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond maakt zich dan ook zorgen over de zelfredzaamheid van senioren in geval van brand in eigen woning.

“Zelfredzaamheid in de zorg is iets anders dan dat de mensen ook zelfredzaam zijn bij een calamiteit. Het gaat niet alleen om zorg op maat, maar ook om brandveiligheid op maat”, stelt directeur Arjen Littooij van de Veiligheidsregio.

Ruim 230 veelal oudere bewoners moesten in april worden geëvacueerd uit de flat Het Lichtpunt. Een aantal moest het pand uit worden gedragen omdat ze slecht ter been waren. Dertien mensen die rook hadden ingeademd moesten naar het ziekenhuis.

 

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    ‘Ouderen die graag vroeg opstaan hebben minder kans op dementie’

    Vandaag om 14:39
    • Ouderenzorg

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    Gisteren om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht