20 februari 2013 om 21:04
< 1 min lezen

‘Sluiting achthonderd bejaardenhuizen dreigt’

DEN HAAG (Novum) – Ruim achthonderd verzorgingshuizen sluiten in de komende acht jaar hun deuren als gevolg van de kabinetsplannen om de ouderenzorg te versoberen. Dat meldt de NOS woensdag op basis van een schatting van adviesbureau Berenschot.

Voor mensen met lichte gebreken is in de toekomst geen plaats meer. Alleen de verpleeghuizen blijven bestaan, voor mensen die intensieve zorg nodig hebben vanwege ernstige beperkingen of bijvoorbeeld zware dementie. Wie wel naar een verzorgingshuis wil, maar geen intensieve zorg nodig heeft, moet zelf een kamer huren.

In Nieuwsuur wordt woensdagavond aandacht besteed aan de dreigende sluiting. Deskundigen zeggen in de uitzending dat maar weinig mensen beseffen wat de concrete gevolgen zijn van de plannen. Zo zouden zorgaanbieders en woningcorporaties failliet kunnen gaan. Ook zou de huur voor een kamer in een verzorgingshuis veel te hoog worden.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Wilders opent aanval op Jetten vanwege zorgkeuzes

    Vandaag om 14:59
    • Ouderenzorg

    Onderzoeker VU: ‘Mannen moeten structureel meer bijspringen in zorg voor mensen met dementie’

    Vandaag om 14:07

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland