27 juni 2014 om 12:18
< 1 min lezen

‘Toename aantal dementerenden het hoogst in Zeewolde’

De toename van het aantal mensen met dementie in de komende decennia zal het grootste zijn in Zeewolde. Hier zal het aantal dementerenden naar verwachting toenemen met 334 procent. In Almere en het Brabantse Haaren wordt ook een forse stijging verwacht van respectievelijk 295 en 283 procent. Landelijk gezien zal het aantal patiënten met Alzheimer tot 2040 stijgen met 110 procent, wat neerkomt op bijna 540.000 personen. Het een en ander blijkt uit cijfers van Alzheimer Nederland, zo meldt Nu.nl.

Volgens een woordvoerder van Alzheimer Nederland wordt de bovengemiddelde stijging in een aantal gemeenten veroorzaakt door de samenstelling van de bevolking. ‘Tegen die tijden wonen er relatief veel 65-plussers in sommige gemeenten. Zij lopen een groter risico om dement te worden. Vanaf je 90e heb je bijvoorbeeld 40 procent kans om Alzheimer te krijgen.’

De gemeenten waar de prognose voor het stijgend aantal dementerenden tot 2040 minder hoog ligt zijn Eindhoven (52 procent), Hilversum (49 procent) en Rozendaal (41 procent).

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht