Twentse ouderenorganisaties roepen nieuw kabinet op om huisartsentekort in Enschede op te lossen
Vooral ouderen lijden onder het huisartsentekort in Enschede. Ouderenorganisaties trekken daarom aan de bel. Zij roepen het kabinet op om snel met een aanpak te komen om de huisartsentekorten in de regio aan te pakken. Het is belangrijk om te voorkomen dat andere steden en plattelandsgebieden in Overijssel met dezelfde problemen te maken krijgen. Dit meldt Oost.
Seniorenorganisaties ANBO/PCOB Enschede, Stichting 55+ Enschede, Senioren Overijssel en Seniorenplatform Enschede doen een dringende oproep aan de politiek. In een brief aan kabinetsinformateur Letschert schrijven ze dat ouderen hun huisarts nodig hebben om te kunnen blijven deelnemen aan de samenleving.
Co-Med
In Enschede zijn de huisartsenproblemen groot. Duizenden inwoners zitten zonder vaste huisarts. Zij raakten in 2024 namelijk een grote aanbieder van huisartsenzorg kwijt: commerciële huisartsenketen Co-Med. Er is inmiddels een nieuwe praktijk in de huisartsenpost van het Medisch Spectrum Twente (MST), maar die is alleen beschikbaar voor acute medische zorgvragen. Twentse Oorsprong en Carèns kunnen aardig wat patiënten plek bieden, maar slechts tijdelijk.
De ouderenorganisaties stellen dat de problemen hiermee niet structureel zijn opgelost. Zij willen dat een nieuw kabinet een structurele maatregel bedenkt, zodat iedereen in de regio een vaste huisarts heeft.