10 november 2020 om 17:14
< 1 min lezen

Verpleeghuisbewoners liggen soms hele dag op bed door tekort aan mankracht

Het coronavirus waart rond in verpleeghuizen en de reguliere zorg komt er noodgedwongen stil te staan. Verenso, de vereniging van specialisten ouderengeneeskunde, trekt aan de bel. Zorgverleners hebben soms geen tijd meer om zorg te verlenen aan de ouderen die er wonen. Dit meldt NRC. 

De ouderen in verpleeghuizen worden voorzien van hun eerste levensbehoeften, maar soms blijven ze noodgedwongen in bed liggen. Er is dan onvoldoende personeel beschikbaar om iemand in zijn of haar rolstoel te zetten. Ouderen zijn ook eenzamer dan anders, omdat hun vaste zorgverlener geen tijd heeft om te praten.

Psychische belasting

Nederland telt 2.500 verpleeghuizen, waarvan er in zeshonderd een uitbraak van corona is. Meer personeelsleden hebben tijdens deze golf het virus opgelopen, waardoor het ziekteverzuim er hoger is en er minder personeel aanwezig is voor bewoners. Volgens Verenso is er natuurlijk al jarenlang sprake van een tekort aan personeel in verpleeghuizen, maar de psychische belasting door het overlijden van vele bewoners tijdens de eerste uitbraak heeft nog steeds zijn weerslag.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    ‘Ouderen die graag vroeg opstaan hebben minder kans op dementie’

    Vandaag om 14:39
    • Ouderenzorg

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    Gisteren om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht