3 september 2014 om 11:44
< 1 min lezen

Verzorgingstehuis wil studenten in lege kamers

Woonzorgcentrum Vreedenhoff, een verzorgingstehuis in Arnhem, wil studenten goedkoop in hun leegstaande kamers laten wonen. De studenten moeten in ruil dertig uur per maand activiteiten voor de oudere bewoners organiseren. Het idee is helemaal in de geest van de participatiesamenleving, aldus directeur Wout Oldhoff. Dit meldt Sp!ts. 

Het gaat om 10 woonruimtes van 28 vierkante meter met een eigen badkamer en balkon. De kamer kost de student 75 euro per maand in plaats van de 450 euro die normaal voor een dergelijke kamer wordt gerekend. 
 
Volgens directeur Wout Oldhoff van Vreedenhoff staat het plan nog in de steigers. De directie gaat eerst nog in gesprek met de bewoners van het huis. “Zij moeten zich er wel plezierig bij voelen.” Van de studenten uit is er behoorlijk wat animo voor het plan, aldus Oldhoff. “Wij hebben al verschillende mailtjes binnengekregen van studenten die wel oren hebben naar dit initiatief, dus het idee slaat aan. We slaan twee vliegen in één klap: onze bewoners vinden het gezelliger met wat reuring in de tent en de leegstand hier wordt op deze manier tegengegaan. Bovendien is het helemaal in de geest van de ‘participatiesamenleving’, het toverwoord van deze tijd.”
 
Er is een nijpend woningtekort in Arnhem en Verenigde Studenten Arnhem zegt dan ook dat de kamers meer dan welkom zijn. Volgens voorzitter Matthijs van der Ploeg is er behoefte aan een groot aantal kamers voor studenten van de Hogeschool Arnhem. De compensatie die voor de kamers gevraagd wordt is billijk, aldus Van der Ploeg. “Normaal gesproken kosten die kamers 450 euro. Dertig uur in de weer zijn met ouderen levert je dus zo’n 375 euro op. Dat is een prima uurloon voor een student.”
 
© Nationale Zorggids  

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    Vandaag om 09:59
    • Ouderenzorg

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Vandaag om 09:42

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht