27 mei 2019 om 15:49
< 1 min lezen

Voorleeslunchverhaal op Nationale Ouderendag door Maarten Spanjer

Maarten Spanjer schrijft dit jaar het Nationale Voorleeslunchverhaal, dat op de eerste vrijdag van oktober wordt voorgelezen in het hele land. Initiatiefnemer de Leescoalitie wil hiermee het isolement doorbreken waarin sommige ouderen leven. Dit melden Parool en NU.nl. 

Het voorlezen van een verhaal of gedicht geeft ontspanning en is vaak een aanleiding om met elkaar te praten of herinneringen op te halen, is het idee achter de Voorleeslunch. Het is dit jaar de zevende editie. In voorgaande jaren schreven onder anderen Yvonne Keuls, Vonne van der Meer en Jan Siebelink het verhaal voor de Voorleeslunch.

Spanjer bracht in 2016 voor het laatst een boek uit. En schreef voor die tijd onder meer ‘Gisteren liep ze nog’ en ‘Drank, voetbal en vrouwen’. Spanjer is tevens acteur en televisiemaker en was onder meer te zien in Spetters, Pompy de Robodoll en Kameleon.

De Leescoalitie is een samenwerking tussen Stichting Lezen, Stichting CPNB, Stichting Lezen & Schrijven, het Literatuurmuseum, de Koninklijke Bibliotheek en de Vereniging Openbare Bibliotheken. 

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht