8 juni 2013 om 00:26
< 1 min lezen
Eerste medicijn voor halskanker beschikbaar via ‘early access’
De onlangs geïntroduceerde online patiënten community myTomorrows heeft de eerste overeenkomst ondertekend voor vervroegde toegang tot innovatieve medicijnen. Het middel nimorazole (of Nimoral) is een radiosensitizer van het Deense biotech bedrijf Azanta. Het medicijn wordt gebruikt om de effecten van radiotherapie te verbeteren voor hoofd- en halskanker patiënten.
myTomorrows bevordert vervroegde toegang tot dit medicijn binnen de bestaande ‘early access’ wetgeving. De organisatie zal Nimorazole verstrekken aan artsen van Nederlandse patiënten. Onderzoekers van over de hele wereld hebben het medicijn klinisch onderzocht om de effectiviteit te garanderen. In Denemarken, Noorwegen en Canada gebruiken doctoren nimorazole al actief binnen ‘early access’ programma’s.
Sjaak Vink, CEO en mede-oprichter bij myTomorrows: “Deze samenwerking geeft artsen van hoofd-en halskanker patiënten de nieuwe mogelijkheid om het effect van radio-therapie te optimaliseren. Voor de myTomorrows community markeert dit medicijn de eerste stap om patiënten met levensbedreigende ziekten zo snel mogelijk te helpen. De eerste van velen.”
© Nationale Zorggids