26 september 2019 om 18:11
< 1 min lezen

’s Werelds eerste onderzoeksinstituut doofblindheid opent de deuren

Op vrijdag 27 september opent de Rijksuniversiteit Groningen ‘s werelds eerste instituut voor onderzoek naar doofblindheid. Het instituut is een initiatief van Marleen Janssen, de eerste hoogleraar doofblindheid van (eveneens) de wereld. Dit meldt het Dagblad van het Noorden. 

Volgens Janssen is een instituut voor doofblindheid hard nodig wegens de versnippering in de zorg. “Bij kinderen wordt doofblindheid al snel in verband met een syndroom gebracht waardoor er vaak wordt gedacht dat er dan ook wel sprake van een verstandelijke handicap zal zijn.” Het gevolg van zo’n foute diagnose, is dat ook het onderwijs niet aansluit.

Een van de eerste taken van het onderzoeksinstituut is het opzetten van een identificatieteam doofblindheid dat internationaal niveau opereert. Verder kunnen onderzoekers met de nieuwste instrumenten onderzoek doen naar leren, taal en communicatie bij doofblinde personen.

Nederland heeft naar schatting tussen de 34.000 en 40.000 doofblinden. Aangeboren doofblindheid komt een stuk minder vaak voor dan verworven doofblindheid. Zo’n 4.000 mensen hebben aangeboren doofblindheid. De meeste doofblinde mensen zijn niet geheel doof of blind, maar zijn vaak slechtziend en slechthorend. 

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nynke Boonstra vervang Evelyn Finnema als lid van raad van toezicht Vanboeijen

    Gisteren om 15:21
    • Gehandicaptenzorg

    Landelijke monitor brengt voor het eerst leefsituatie LHBTQIA+-personen met beperking in beeld

    23 december 2025 om 14:00

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht