2 april 2021 om 10:43
< 1 min lezen

Politie stopt met gebruik van AMBER Alert

De politie stopt met het gebruik van AMBER Alert. De alertering van kindervermissingen wordt geïntegreerd in Burgernet. Hiertoe besluit de politie in overleg met demissionair minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid. Burgernet is straks een meer samenhangend systeem van publieksalertering. Dit meldt de politie. 

Het huidige contract met Nepresenter BV, dat de technische ondersteuning van AMBER Alert en Kinder Vermist Alert verzorgt, wordt niet verlengd en stopt op 22 juli 2021. De verandering heeft verder geen invloed op de kwaliteit van de opsporing van vermiste kinderen, zegt de politie. AMBER Alert werd gemiddeld twee keer per jaar ingezet.

Efficiënter

De integratie van de kindervermissingsalerteringen binnen Burgernet draagt bij aan het brede initiatief van het ministerie van J&V om de alerteringen te structureren en samen te voegen, zodat berichtgeving herkenbaarder wordt. Bovendien verlopen de alerteringen, doordat alles onder één dak zit, straks efficiënter en worden er kosten bespaard. De politie maakt zich in dit vitale proces los van individuele marktpartijen en krijgt meer controle over de alerteringen en opsporingsberichtgeving.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    IGJ gaat bestuurlijke boetes openbaar maken vanaf 2026

    Gisteren om 13:31
    • Jeugdzorg

    Wat gebeurde er in de jeugdzorg in 2025? Dit viel het meest op

    24 december 2025 om 12:49

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht