22 juli 2021 om 08:39
< 1 min lezen

Opvang slachtoffers eergerelateerd geweld Sterk Huis overvol

De opvang bij Sterk Huis in Goirle voor slachtoffers van eergerelateerd geweld zit overvol. Op de locatie die officieel tien opvangplekken telt, verblijven momenteel zeventien mensen. Ze komen uit heel Nederland. Volgens een medewerker van Sterk Huis laait ‘de periode van achterlating’, ieder jaar in de maanden net voor de zomervakantie weer op. Dit meldt het ministerie van Volksgezondheid op basis van berichtgeving in het Brabants Dagblad. 

Jongeren worden in de vakantie meegenomen naar het land van herkomst. Omdat daar een huwelijkskandidaat op ze wacht, weten ze niet of ze terugkeren naar Nederland. Soms is het gedrag van de kinderen voor de ouders aanleiding om ze achter te laten en door familie te laten ‘heropvoeden’.

In Nederland worden jaarlijks zo’n 2.500 tot 3.000 zaken door de politie geregistreerd waarbij eergerelateerd geweld (vermoedelijk) een rol speelt.

Sterk Huis

Sterk Huis vangt slachtoffers op uit heel Nederland en heeft tien veilige opvangplekken, waar vooral jonge vrouwen en moeders met kinderen verblijven. Ze wonen er weken tot meer dan een jaar. De opvang zit altijd vol, met pieken zoals in deze maanden.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Twee datalekken in Alphen: hoe gevoelige jeugdzorginformatie kon uitlekken

    Gisteren om 08:58
    • Jeugdzorg

    Raadslid waarschuwt voor bezuinigingen jeugdzorg: ‘Kinderen betalen straks de prijs’

    30 december 2025 om 10:56

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht