7 februari 2022 om 11:45
< 1 min lezen

Kamer dringt aan op regels om hoge winsten en fraude zorg te voorkomen

De Tweede Kamer wil een einde maken aan de excessieve winsten in de zorg. Volgens PVV’er Fleur Agema maken sommige zorginstellingen soms wel winsten van 20 procent. Dat meldt Skipr.

Vooral de SP en de PVV willen de winsten in de zorg aan banden leggen. De SP is tegen winstuitkeringen in de zorg. Ook de VVD is tegen excessieve winsten, maar het is nog niet bekend welke percentages de partij wel acceptabel vindt.

Conny Helder, de minister van Langdurige zorg, zei dat het toezicht beter moet. Ze is alleen wel bang dat dit te veel administratieve last met zich meebrengt. Ook de Tweede Kamer waarschuwt daarvoor, maar is wel van mening dat het op dit moment te makkelijk is om een malafide zorgbedrijf te beginnen.

Wetsvoorstellen

Op dit moment ligt er al een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer om hier wat aan te doen. Er komen nog meer aan.

Door: Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Verstandelijk beperkte Milan door tragisch ongeval om het leven gekomen

    Vandaag om 13:42
    • Gehandicaptenzorg

    Ouders starten eigen zorgboerderijen door vastlopende zorg voor gehandicapte jongeren

    Vandaag om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht