26 augustus 2016 om 10:42
< 1 min lezen

Nepbaby zorgt voor meer tienerzwangerschappen

Babypoppen die huilen, gevoed en verschoond moeten worden; ze zijn ooit ontwikkeld als afschrikkingsmiddel om tienermeisjes ervan te weerhouden om zwanger te worden. Maar ze hebben het tegenovergestelde effect, want er worden juist meer meisjes zwanger.

Dat meldt het medisch tijdschrift The Lancet donderdag, waarin de resultaten zijn gepubliceerd van een jarenlang onderzoek door de universiteit van West-Australië in Adelaide.

In dit VIP-programma (Virtual Infant Parenting) werden twee groepen van in totaal 3000 schoolgaande meisjes vergeleken. De ene groep moest een babypop verzorgen en de controlegroep hoefde dit niet.

Uiteindelijk bleek dat 8 procent van de meisjes in de surrogaatmoedergroep zwanger werd. Onder de meisjes die geen babypop hadden verzorgd, was het percentage zwangerschappen slechts 4. Onder de surrogaatmoeders liet 9 procent een abortus plegen, tegenover 6 procent van de meisjes in de controlegroep.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    Komt Maastricht met eenmalige lening voor Mutsaersstichting over de brug?

    Gisteren om 14:23
    • Jeugdzorg

    Niet alle jeugdzorgorganisaties hebben klachtenregeling of houden zich aan eigen regeling

    7 januari 2026 om 14:09

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht