18 januari 2018 om 16:29
< 1 min lezen

Ook abortuskliniek CASA in Amsterdam lijkt eindelijk doorstart te maken

De partij die geïnteresseerd is in de failliete Amsterdamse abortuskliniek van CASA blijkt de Beahuis & Bloemenhovekliniek te zijn. De bezittingen zijn inmiddels overgenomen, maar een officiële vergunning van het ministerie van Volksgezondheid is nog niet verstrekt. De doorstart lijkt in ieder geval doorgang te vinden. Dat meldt het Parool.

Op het bordje van CASA in Amsterdam hing een bordje met daarop het bericht dat het bedrijf failliet was. Dat bordje is inmiddels verwijderd, waardoor ongewenst zwangere vrouwen alweer voor de deur stonden. Maar abortuszorg verlenen is pas mogelijk als de vergunning er is en er nieuw personeel is aangetrokken. Pas dan kan wordt een officiële opening bekendgemaakt.

Door de sluiting van de CASA kliniek in Amsterdam, moesten ongewenst zwangere vrouw ver reizen om hun zwangerschap te beëindigen. Jaarlijks kwamen er zo’n 3.500 vrouwen langs voor een behandeling. Het was lastig om voor de abortuskliniek in Amsterdam een nieuwe eigenaar te vinden, omdat velen de hoge huurprijs niet willen betalen.

Eind vorig jaar werd bekend dat alle vestigingen van CASA wegens faillissement gingen sluiten. De organisatie zou miljoenenclaims niet hebben kunnen opvangen. Deze zouden zijn veroorzaakt door verzekeringsfraude door oud-werknemers. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Slechts 10 dagen onvoorwaardelijke cel voor Groninger die baby zwaar mishandelde

    24 december 2025 om 16:18
    • Kraamzorg

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    24 december 2025 om 15:56

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht