‘Wat doet het kabinet om Oekraïense vrouwen toegang tot abortuszorg te geven?’
11 mei 2022 om 10:00
< 1 min lezen

‘Wat doet het kabinet om Oekraïense vrouwen toegang tot abortuszorg te geven?’

Wat doet het kabinet om verkrachte Oekraïense vrouwen toegang tot abortuszorg te geven? Dat vraagt Sjoerd Sjoerdsma van D66 aan minister Liesje Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Dit meldt de Tweede Kamer

Een Poolse vrouw hangt een celstraf van drie jaar boven het hoofd omdat zij een andere vrouw geholpen heeft met het veilig beëindigen van haar zwangerschap. Volgens Sjoerdsma een gevolg van de “draconische Poolse abortuswet”. Hij maakt zich grote zorgen over de toegang tot abortuszorg voor verkrachte Oekraïense vrouwen die zich in Polen en omringende landen bevinden.

Oekraïense vrouwen die naar Nederland komen, hebben recht op abortuszorg, zegt Schreinemacher. Daarnaast draagt Nederland binnen de EU het belang van seksuele en reproductieve gezondheid en rechten, inclusief veilige en legale abortus, actief uit. De minister zegt toe dat zij zal bekijken hoe zij de hulporganisaties in de omringende landen kan bijstaan om de juiste zorg te kunnen bieden.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    IGJ gaat bestuurlijke boetes openbaar maken vanaf 2026

    29 december 2025 om 13:31
    • Kraamzorg

    Slechts 10 dagen onvoorwaardelijke cel voor Groninger die baby zwaar mishandelde

    24 december 2025 om 16:18

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht