‘Abortuszorg in Nederland niet toegankelijk genoeg’
20 juni 2022 om 12:56
< 1 min lezen

‘Abortuszorg in Nederland niet toegankelijk genoeg’

Sommige vrouwen krijgen door een fout in de financiering van abortus niet alle kosten vergoed. Daarom roepen artsen en verloskundigen minister Kuipers in een brandbrief op om hier zo snel mogelijk iets aan te doen. Dat meldt de NOS.

Veel kwetsbare vrouwen krijgen met dit probleem te maken. Het gaat bijvoorbeeld om internationale studentes of vrouwen die illegaal in Nederland verblijven en (gedwongen) in de prostitutie werken.

Werkgeverspremie

Abortus wordt niet vergoed door zorgverzekeraars, maar via werkgeverspremies. Abortus valt onder de Wet langdurige zorg (Wlz). Hierdoor zijn deze vrouwen de dupe. Zij hebben namelijk (niet altijd) legaal werk.

Jaarlijks moeten ongeveer 250 vrouwen zelf voor een abortus betalen. Dit kost tussen de 400 en 1200 euro. 

Door: Nationale Zorggids / Æde de Jong

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Kraamzorgorganisaties beloond voor succesvolle borstvoeding kraamvrouw

    Gisteren om 11:56
    • Kraamzorg

    Kosteloze abortuszorg voor ongedocumenteerde zwangeren in Amsterdam

    19 december 2025 om 13:17

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht