18 januari 2023 om 15:08
< 1 min lezen

‘Landelijk Expertisecentrum Vroeggeboorte nodig om zorg efficiënter te maken’

Huisarts en coördinator bij Care4Neo Sylvia Obermann pleit voor een Landelijk Expertisecentrum Vroeggeboorte. Huisartsen die patiënten hebben die te vroeg geboren zijn, weten dat vaak niet. Zo’n Landelijk Expertisecentrum zou met deze complexe materie aan de slag kunnen én de zorg efficiënter maken. Mensen worden dan minder van het kastje naar de muur gestuurd. Dit meldt EenVandaag. 

Artsen koppelen klachten zoals nierproblemen of een hoge bloeddruk niet aan vroeggeboorte, terwijl dit wel met elkaar te maken kan hebben. En dan zijn er nog de vele verschillende klachten die een vroeggeboorte kan veroorzaken. “Het is voor huisartsen niet te doen om zo’n ingewikkeld dossier bij te houden”, zegt Obermann. Zij heeft zich als huisarts wél verdiept, maar alleen omdat ze zelf moeder is van een te vroeg geboren kind.

Preventie

Een Expertisecentrum kan er ook aan bijdragen dat er meer gebeurt op het gebied van preventie. Omdat er bijvoorbeeld een grotere kans is op nierschade, kun je door aanpassingen in je levensstijl erger voorkomen, zegt Obermann. Maar dan moeten mensen dit wel op tijd weten en niet pas op het moment dat ze met nierschade bij de huisarts zitten.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Kraamzorgorganisaties beloond voor succesvolle borstvoeding kraamvrouw

    Vandaag om 11:56
    • Kraamzorg

    Kosteloze abortuszorg voor ongedocumenteerde zwangeren in Amsterdam

    19 december 2025 om 13:17

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg