Staatscommissie gaat gevolgen vergrijzing en migratie tot 2050 onderzoeken
7 juli 2022 om 10:00
< 1 min lezen

Staatscommissie gaat gevolgen vergrijzing en migratie tot 2050 onderzoeken

Een staatscommissie gaat onderzoeken wat de komende drie decennia de maatschappelijke gevolgen zijn van migratie en vergrijzing. Er zal gekeken worden naar de consequenties van de demografische ontwikkeling voor de stedelijke ontwikkeling tot arbeidsmarkt en zorg, aldus minister Karien van Gennip (Sociale Zaken).

“Het kabinet wil meer zicht krijgen op de mogelijke scenario’s tot 2050. De vraag is daarbij wat de gevolgen zijn voor de samenleving, hoe de regering hier met beleid op kan inspelen en welke effecten dat heeft”, aldus de bewindsvrouw. De commissie gaat na de zomer aan de slag en moet haar rapport eind volgend jaar opleveren. Wie de commissie gaat leiden is nog niet bekend.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) verwachten dat de komende jaren de bevolking blijft groeien, meldden zij woensdag. Het aantal inwoners van grote gemeenten zal blijven groeien, terwijl vooral in het noorden en oosten gemeenten zullen krimpen. Hier neemt de vergrijzing sterker toe.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Avian Thuiszorg al jaren failliet; voormalig bestuurder laat spoor aan liquidaties in de zorg achter

    Gisteren om 15:03
    • Ouderenzorg

    Zelfs met AZWA en HLO zijn personeelstekorten in de zorg in 2035 enorm en ‘onhoudbaar’

    Gisteren om 10:22

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht