12 maart 2013 om 09:40
< 1 min lezen

Verbod grote bekers frisdrank in New York van tafel

NEW YORK (Novum/AP) – Een Amerikaanse rechter heeft maandag een stokje gestoken voor een verbod op de verkoop van grote bekers frisdrank in New York. Het verbod, dat dinsdag in had moeten gaan, was een initiatief van burgemeester Michael Bloomberg.

Volgens rechter Milton Tingling van het hooggerechtshof in New York zit de wet zo vol mazen dat hij feitelijk zinloos is. Het moest voor onder meer pizzeria’s en sportstadions verboden worden om bekers met meer dan een halve liter frisdrank te verkopen. Supermarkten en buurtwinkels vielen echter niet onder het verbod.

Het stadsbestuur zei dat het verbod bedoeld was om zwaarlijvigheid tegen te gaan. Producenten van frisdrank en andere critici noemden het verbod een typisch voorbeeld van overheidsbemoeienis en zeiden dat het schadelijk zou zijn voor bedrijven.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Ruim 90 vuurwerkslachtoffers tijdens jaarwisseling: veel minderjarigen en zware handverwondin

    Vandaag om 08:38
    • Ziekenhuizen

    Brandwondencentra hebben zes bedden beschikbaar voor gewonden Zwitserland

    2 januari 2026 om 14:45

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht