1 september 2014 om 13:18
< 1 min lezen

112 voor vijftigduizend mensen onbereikbaar

(Novum) – Het alarmnummer 112 kan door gemiddeld vijftig- tot zestigduizend Nederlanders niet worden bereikt met een mobiele telefoon. Ongeveer een procent van Nederland kan structureel niet mobiel in contact komen met hulpdiensten. Dat zegt directeur van KPN Jacob Groote maandag in het Leidsch Dagblad.

Het probleem doet zich niet alleen voor in de grensstreek, maar ook in steden zijn er ‘witte vlekken’. Met zijn uitspraken loopt Groote vooruit op een onderzoek naar de mobiele bereikbaarheid van het alarmnummer, waarvan de resultaten later dit jaar door het ministerie van Economische Zaken bekend worden gemaakt.

De directeur noemt een dekking van honderd procent ‘niet realistisch’. “We kunnen niet zomaar overal nieuwe zendmasten neerzetten. En als we dat al willen, zoals op de Veluwe, mag het vaak niet van de overheid.”

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Serious Request haalt bijna 7,5 miljoen euro op voor Spieren voor Spieren

    Gisteren om 11:20
    • Ziekenhuizen

    Nu al is het aantal amputaties door vuurwerk onder jongeren verdubbeld

    Gisteren om 09:32

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht