18 november 2016 om 09:37
< 1 min lezen

Toch geen automatische prijsverhoging tabak

Een automatische belastingverhoging van sigaretten en tabak is van de baan. Een meerderheid in de Tweede Kamer verwierp donderdag het plan van oppositiepartij SP.

De partij wilde dat de accijnzen voor rookwaren voortaan jaarlijks zouden worden geïndexeerd, dat wil zeggen automatisch aangepast aan de inflatie. De regering was dat niet van plan, maar maakte duidelijk geen bezwaar te hebben tegen het voorstel. Staatssecretaris Eric Wiebes van Financiën zag geen “zwaarwegend nadeel”, zo zei hij woensdag tijdens een debat over de belastingen voor 2017.

De SP wilde voorkomen dat roken relatief goedkoper wordt als andere producten wel duurder worden door de inflatie. Ook wilde de partij het roken onder jongeren ontmoedigen. Het had de schatkist over een paar jaar tientallen miljoenen euro’s extra kunnen opleveren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Jeugdzorg

    Grote zorgen bij Jeugdzorg Nederland om gebrek aan screening gezinshuizen

    Vandaag om 12:47
    • Jeugdzorg

    Nu al is het aantal amputaties door vuurwerk onder jongeren verdubbeld

    Vandaag om 09:32

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg