20 april 2017 om 11:44
< 1 min lezen

Veel campings doen te weinig tegen legionella

Ongeveer de helft van de Nederlandse campings doet te weinig te voorkomen dat drinkwater besmet raakt met de legionellabacterie. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat daarom scherper controleren. Legionella kan bij inademing griepachtige verschijnselen veroorzaken. De bacterie kan daarnaast leiden tot de potentieel dodelijke veteranenziekte.

Dat bij veel campings de preventie niet op orde is, baseert de ILT op gegevens van drinkwaterbedrijven. Zij houden de kwaliteit van het water op campings in de gaten door monsters te nemen en te analyseren. Het is overigens niet zo dat bij de campings die te weinig voorzorgsmaatregelen nemen daadwerkelijk uitbraken zijn geweest. Het risico daarop is wel groter dan bij bedrijven die zich wel aan de voorschriften houden.

Om legionella te voorkomen en in de kiem te smoren, moeten de campinghouders onder meer watermonsters laten nemen, de temperatuur goed in de gaten houden en leidingen spoelen. Campinguitbaters moeten binnenkort in een vragenlijst aangeven welke maatregen zij al hebben genomen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    SEH-artsen zien meer fietsers met letsel vanwege alcoholgebruik

    Gisteren om 10:03
    • Ziekenhuizen

    Rode Kruis waarschuwt voor ernstig letsel tijdens de jaarwisseling

    Gisteren om 08:52

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht