1 februari 2013 om 09:10
< 1 min lezen

EHBO’er en slachtoffer gematcht met armbandje

TILBURG – Wanneer vrijwillige reanimatie-hulpverleners na een ongeval eerste hulp verlenen, neemt het ambulancepersoneel de zorg al snel over en wordt het slachtoffer naar het ziekenhuis gebracht. Vaak blijven de EHBO’ers achter met prangende vragen over de toestand van de patiënt, zo meldt het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg.

Stichting Hart4ALL speelde in op die behoefte en ontwikkelde een een manier om vrijwillige hulpverleners en (familie van) het slachtoffer met elkaar te matchen. Vandaag start de stichting hiermee een pilot in de regio Midden-West en Noord-Brabant.

Daar beschikken de ambulances nu over een Hart4ALL-pakket, waarin armbandjes zitten met daarop een unieke code. Bij een reanimatie krijgt de vrijwillige hulpverlener zo’n armbandje mee. Het andere bandje komt terecht bij (familie van) de patiënt. Met behulp van de code kunnen zowel de vrijwilliger als het slachtoffer of de familie vrijblijvend inloggen op de website van Hart4ALL. Als zij beiden aangeven contact te willen, zorgt Hart4ALL voor een match.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht