24 september 2015 om 11:55
< 1 min lezen

‘Hervat bevolkingsonderzoek naar hoog cholesterol’

Nederlandse cardiologen zien graag dat de overheid weer bevolkingsonderzoek gaat doen onder familieleden van mensen met een hoog cholesterol. Omdat het geld van subsidies twee jaar geleden op was, werd het onderzoek destijds stopgezet. Maar de cardiologen zijn van mening dat onderzoek levens kan redden. Dat meldt RTL Nieuws. 

Tienduizenden mensen lopen op dit moment rond met een hoog cholesterol en dat kan leiden tot hart- en vaatziekten, met alle gevolgen van dien. “Mensen kunnen al op vroege leeftijd een hartinfarct krijgen, omdat ze niet in staat zijn om het cholesterol goed te verwerken”, zegt Janneke Wittekoek, cardioloog van stichting LEEFH. “Op dit moment zijn er 40.000 mensen die een te hoog cholesterol hebben, maar dat niet weten.’’

Een hoop leed zou voorkomen kunnen worden met behulp van bevolkingsonderzoek. Daarom zou het volgens de stichting LEEFH goed zijn als er weer subsidie komt. “Het mooiste is als wij met een subsidie van de overheid het onderzoek kunnen voortzetten, zoals we dat al tien jaar hebben gedaan. In het verleden kostte dat de overheid ongeveer twee miljoen per jaar”, aldus Wittekoek. Met dat geld kunnen ongeveer 2.000 patiënten met een te hoog cholesterol worden opgespoord.

© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    Gisteren om 15:56
    • Ziekenhuizen

    Zeshonderd Nederlanders melden zich als stamceldonor na oproep ziek Vlaams meisje

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht