23 maart 2016 om 14:22
< 1 min lezen

Aanbevolen dagelijkse hoeveelheid door veel Nederlanders niet gehaald

Veel Nederlanders eten niet de aanbevolen dagelijkse hoeveelheden (ADH) groente, fruit en brood. Uit een enquête van onderzoeksbureau Ipsos blijkt dat het 22 procent van de Nederlanders niet lukt om dagelijks 200 gram groente te eten. Dubbel zoveel mensen eet minder dan twee stuks fruit per dag. Dat meldt NU.nl.

De enquête, afgenomen onder 1.082 Nederlanders, vroeg de deelnemers of ze de aanbevolen dagelijks porties zoals voorgeschreven door het Voedingscentrum haalden. Hierbij gaat het om de oude Schijf van Vijf. Naast onvoldoende fruit en groente eet ook meer dan de helft van de ondervraagden onvoldoende vis. Het Voedingscentrum adviseert om zes boterhammen per dag te eten, drie kwart haalt deze quotum niet.

Waarschijnlijk eten Nederlanders in werkelijkheid nog slechter dan ze zelf denken. Of mensen weten niet goed wat ze dagelijks binnenkrijgen. Vaak speelt onbewust gedrag een rol. Het moet daarom gemakkelijker gemaakt worden om gezonde keuzes te maken, meent hoogleraar gezondheidscommunicatie en gedragsverandering Emely de Vet van Wageningen Universiteit. 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten geconcentreerd

    Vandaag om 09:24
    • Ziekenhuizen

    Gesprekken over cao ziekenhuizen hervat; acties gaan gewoon door

    Vandaag om 09:14

Aankomende evenementen

25 Mar
Dag van de Zorginkoop 2025
  • Utrecht
25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland
07 Apr
Zorg & ict
  • Utrecht