5 november 2012 om 14:43
< 1 min lezen

Albert Schweitzer tijdelijk filmdecor

DORDRECHT – Een deel van de oude kliniek van de locatie Amstelwijck van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is gedurende twintig dagen het decor van de opnames van een nieuwe Nederlandse bioscoopfilm, zo meldt het ziekenhuis.

Speciaal voor de film, met de (voorlopige) titel ‘Groeten van de Chemo’ is één hele gang van het gebouw weer ingericht als verpleegafdeling.

Het verhaal gaat over tieners met kanker die langdurig in het ziekenhuis opgenomen zijn die hun artsen bespioneren en stiekem rolstoelraces houden. Het levert hilarische momenten op, terwijl op de achtergrond de ernstige ziekte toch steeds dreigend aanwezig is.

Regisseur van de film is Lodewijk Crijns. De film is een Nederlandse remake van de Spaanse film ‘Planta 4A’, die verschillende internationale prijzen won. Bekende acteurs die mee doen zijn onder ander Nicolette van Dam (als verpleegkundige) en Hans Hoes (als medisch specialist). Het ziekenhuis in de film heet ‘Medisch Centrum Amstelwijck’.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Nieuwe voedingsrichtlijn Gezondheidsraad zet in op meer plantaardig en minder bewerkt eten

    Vandaag om 07:49
    • Ziekenhuizen

    Zuyderland sluit acutezorgafdeling Geleen langer door personeelstekort

    Gisteren om 11:24

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland