28 november 2016 om 09:52
< 1 min lezen

AMC breidt zijn spoedeisende hulp uit

Het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam heeft zijn spoedeisende hulp uitgebreid om de groeiende toestroom van patiënten het hoofd te bieden. Er zijn meer bedden neergezet en er is extra personeel aangenomen. “Meer personeel, meer bedden, maar je houdt het nauwelijks bij”, zegt bestuursvoorzitter Marcel Levi zaterdag in Het Parool.

De groei wordt vooral veroorzaakt door kwetsbare ouderen. “De eerste hulpen in Amsterdam worden echt overspoeld door oude mensen, waar eigenlijk geen alternatief voor is. (..) Iemand met een gebroken pols ligt dan in een relatief duur ziekenhuisbed, terwijl hij ook gewoon met een beetje thuishulp of wijkziekenboeg thuis had kunnen blijven”, aldus Levi. Ouderen worden geacht steeds langer zelfstandig te wonen en veel verzorgingshuizen zijn gesloten.

Volgens Levi draait het AMC op voor de kosten van de opvang van kwetsbare ouderen – dit jaar ruim 3 miljoen euro – en willen de zorgverzekeraars niet of nauwelijks bijdragen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Minder sterfgevallen doordat er minder fijnstof en stikstof in de lucht zit

    Gisteren om 14:47
    • Ziekenhuizen

    Mogelijk meer zieke kinderen uit Gaza opgenomen in Nederlandse ziekenhuizen

    Gisteren om 09:55

Aankomende evenementen

13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant