Apotheek Prime Pharmacy moet direct stoppen met medicijnen verstrekken
Prime Pharmacy uit Venlo mag per direct geen medicijnen meer leveren aan Nederlandse patiënten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) grijpt in vanwege acute risico’s voor de patiëntveiligheid. De apotheek handelt in strijd met de wet en levert geen verantwoorde zorg. Dit meldt IGJ.
De inspectie constateert ernstige tekortkomingen. Prime Pharmacy werkt samen met internetartsen en verstuurt medicijnen per post, maar verzuimt basiscontroles. Zo stelt de apotheker de identiteit van nieuwe patiënten niet vast, vraagt niet naar andere medicatie of gezondheidsproblemen, en maakt geen risicoanalyse. Ook is er geen mogelijkheid voor patiënten om contact op te nemen voor overleg.
Geen eindcontrole
Daarnaast voert de apotheek geen eindcontrole uit. Het is dus onduidelijk of patiënten de juiste middelen, in de juiste dosering en met duidelijke instructies ontvangen. Controle op bijwerkingen of complicaties ontbreekt volledig, aldus de inspectie. Patiënten lopen hierdoor direct gevaar. De apotheek mag pas weer aan de slag als de inspectie heeft vastgesteld dat de zorg veilig en volgens de regels verloopt. Het bevel geldt voor minimaal zeven dagen. In deze periode houdt de inspectie scherp toezicht. Als Prime Pharmacy zich niet aan het verbod houdt, volgen zwaardere maatregelen zoals een dwangsom of bestuursdwang.