6 mei 2014 om 11:10
< 1 min lezen

Belastingdienst haalt streep door plannen ADRZ

Het  eerder aangekondigde plan voor verbetering en besparing van kosten van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis gaat niet door. De belastingdienst heeft er een streep door gehaald. Het ADRZ wilde 1,6 miljoen euro besparen door facilitaire diensten anders te organiseren. Dit meldt Omroep Zeeland. 

De besparingen zouden worden gerealiseerd door een samenwerkingsverband tussen het ADRZ en twee andere bedrijven. Aldus de belastingdienst zou het samenwerkingsverband echter inhouden dat er een omzetbelasting van 21 procent betaald moet gaan worden. Momenteel hoeft het ziekenhuis helemaal geen BTW te betalen. 
 
Het gaat om het project Bestevaer. Dit project houdt in dat twee dienstverleners, Facilicom en Strukton, de facilitaire diensten van het ziekenhuis op zich nemen. Daardoor zou het schoonmaakwerk, onderhoud, huisvesting en voedingsassistentie beter en goedkoper verzorgd worden. Het ADRZ wilde door middel van het samenwerkingsverband geld besparen. 
 
Bestevaer is een jaar geleden opgericht. De twee dienstverlenende bedrijven werken met ongeveer 350 persoon van het ADRZ samen. Nu de belastingdienst een streep door de plannen heeft gezet is er besloten om Facilicom en Strukton uit het project terug te trekken. Het ADRZ heeft gezegd dat dit geen gevolgen heeft voor de medewerkers. 
 
© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Stoppen met afslankmedicijnen betekent zonder leefstijlaanpassingen weer gewichtstoename

    Vandaag om 15:41
    • Ziekenhuizen

    Bijna geen meldingen vanuit ziekenhuizen over grensoverschrijdend gedrag: hoe kan dat?

    Vandaag om 11:08

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht