26 november 2025 om 09:14
< 1 min lezen

Bijna 60 organisaties tekenen Gezondheidsverklaring voor ‘langer gezond leven in Nederland’

Door: ANP

Vele tientallen organisaties tekenen woensdag een zogenoemde Gezondheidsverklaring. Daarmee beloven ze zich in te zetten en plannen te maken voor “langer gezond leven voor iedereen in Nederland”, zo melden ze.

Volgens de 58 organisaties leven Nederlanders steeds korter in goede gezondheid. Hoewel onze levensverwachting toeneemt, “leven laagopgeleide mannen gemiddeld met zo’n twintig ongezonde jaren. Bij hoogopgeleiden is dat zo’n dertien jaar”, zo wordt gesteld op basis van data van het RIVM. Vrouwen zouden gemiddeld met nog meer ongezonde levensjaren leven dan mannen.

Hoofdthema

De ondertekenaars, waaronder meerdere gemeenten, de Nierstichting, het Longfonds, de Hartstichting en KWF, vinden dat gezondheid een hoofdthema zou moeten zijn voor een nieuw kabinet. “Gezondheid blijft een ondergeschoven kindje en het wordt hoog tijd dat de politiek dat gaat inzien”, zegt Jochen Mierau van het UMCG/RUG, een van de initiatiefnemers.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Anna Ziekenhuis opent gespecialiseerde afdeling voor ouderen met botbreuken

    Gisteren om 14:40
    • Ziekenhuizen

    Geheim rapport legt grootse plannen voor Amsterdamse ziekenhuiszorg bloot

    Gisteren om 13:31

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland