20 december 2018 om 12:04
< 1 min lezen

Borstimplantaten Allergan van de markt om ‘zeer kleine’ kans op kanker

Op aandringen van de Franse toezichthouder op medicijnen heeft farmaceut Allergan zijn getextureerde borstimplantaten van de Europese markt gehaald. Ook in Nederlanden worden de implantaten niet meer verkocht. Reden voor de terugroepactie is de zeer kleine kans op lymfeklierkanker bij vrouwen die deze implantaten dragen. Dit meldt de Telegraaf.

“Deze zeer zeldzame vormen van kanker lijken bij allerlei implantaten voor te kunnen komen, bijvoorbeeld ook bij een ingebracht metalen plaatje”, zegt het RIVM hierover. Ook de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) denkt niet dat er reden is tot grote zorgen. De veiligheidsrisico’s zijn niet nieuw en vrouwen met de getextureerde borstimplantaten van Allergan hoeven hun implantaten niet te laten verwijderen. Mochten ze ongerust zijn of vragen hebben, kunnen ze hiervoor altijd terecht bij hun arts.

In Nederland dragen zo’n 200.000 mensen borstimplantaten. Deze meeste implantaten zijn getextureerd, zoals die van Allergan. 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Nieuwe geneesmiddelen steeds vaker in China getest: hoe representatief is dat voor Nederland?

    Gisteren om 16:27
    • Ziekenhuizen

    Zorgen onder patiënten die bloedverdunner Eliquis gebruiken nu groothandel met levering stopt

    Gisteren om 13:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland