1 juli 2015 om 18:14
< 1 min lezen

Cardiologen adviseren mensen met hartfalen uit de hitte te blijven

Mensen die last hebben van hartfalen, kunnen beter de hitte niet opzoeken en zich niet inspannen. Dat zeggen cardiologen van het Catharina Hart- en vaatcentrum.

Nederland kent zo’n 150.000 patiënten die last hebben van hartfalen. “Het is een feit dat het hart harder moet werken in een warme omgeving. Ook bij gezonde mensen. Maar waar een gezond hart dat extra werk wel aan kan, kan een hart met een verminderde pompfunctie het niet meer bijbenen”, aldus het Catharina Hart- en vaatcentrum.

De patiënten moeten zich vaak ook houden aan een maximum van anderhalve liter vocht per dag. Cardiologen adviseren om aan ijsblokjes te sabbelen. “Je krijgt dan steeds kleine beetjes vocht binnen, maar het verkoelt wel voor langere tijd.” 

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Nieuwe geneesmiddelen steeds vaker in China getest: hoe representatief is dat voor Nederland?

    Vandaag om 16:27
    • Ziekenhuizen

    Zorgen onder patiënten die bloedverdunner Eliquis gebruiken nu groothandel met levering stopt

    Vandaag om 13:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland