10 april 2013 om 18:15
< 1 min lezen

Chinese kleuter genezen van nieuw vogelgriepvirus

SHANGHAI (Novum/AP) – Een 4-jarig Chinees jongetje is genezen van de nieuwe variant van de vogelgriep die in China de afgelopen dagen negen levens heeft geëist. Het patiëntje is de eerste van de 28 mensen bij wie een besmetting met het H7N9-virus is vastgesteld die er weer helemaal bovenop is, berichtte staatspersbureau Xinhua woensdag. Een arts van het academische Fudan-kinderziekenhuis in Shanghai bevestigde dat het jongetje volledig is hersteld en uit het ziekenhuis is ontslagen.

China maakte op 31 maart voor het eerst wereldkundig dat mensen een besmetting met het H7N9-virus hadden opgelopen. Dat nieuws deed epidemiologen opschrikken, omdat deze virusvariant voor zover bekend niet eerder op mensen was overgedragen. Onderzoekers vrezen dat H7N9 muteert en dan van mens op mens kan overslaan. Tot dusver lijkt die vrees nog geen bewaarheid.

Het verwante het H5N1-virus dat in 2003 huishield onder de pluimveestapel in Azië heeft in de hele wereld aan 360 mensen het leven heeft gekost.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Ziekenhuizen Noord-Nederland annuleren afspraken niet

    Vandaag om 13:30
    • Ziekenhuizen

    Medische desinformatie centraal op Dag van Verantwoord Medicijngebruik

    Vandaag om 12:06

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht