24 februari 2025 om 09:47
2 minuten lezen

Commercieel verkochte ‘natuurlijke’ erectiepillen zitten vol met chemische middelen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Geloof het niet wanneer fabrikanten van erectiepillen beweren dat ze 100 procent natuurlijk zijn. De pilletjes blijken namelijk vol te zitten met chemicaliën. Zo is de Bull7 die bij bol.com te koop stond, drie keer zwaarder dan de zwaarste erectiepil die je bij de apotheek kunt krijgen. Onderzoekster Renske van Gestel van de Universiteit Utrecht zegt dat zelfs een stier deze pil niet zou moeten slikken. Inmiddels heeft de webshop het middel uit de verkoop gehaald. Dit meldt Algemeen Dagblad op basis van eigen onderzoek.

Ook de Vyagra op bol.com zou 100 procent natuurlijk zijn, maar is i n werkelijkheid een capsule met chemische stoffen die ook in de erectiepillen van de apotheek zitten. Het enige verschil is dat er 1,5 keer zoveel werkzame stof in de Vyagra zit, én een aanzienlijke dosis diclofenac. Maar Bull7 spant de kroon met 100 milligram sildenafil en 25 milligram tadalafil. “Dit is zo sterk dat ik ervan schrik. Ik zou Bull7 nog niet aan een stier geven”, zegt Van Gestel. Hiermee zijn de middelen in strijd met de Geneesmiddelenwet, waarin staat dat het niet is toegestaan om chemische  geneesmiddelen in natuurlijke producten te stoppen.

Meerdere viagra’s tegelijk

Via de reguliere zorg kan een man met erectieklachten bij de huisarts pillen halen met 25 of maximaal 50 milligram sildenafil. Er zijn uitzonderingen waarbij een man 100 gram voorgeschreven kan krijgen, maar dan zit er geen tadalafil bij. En dat is bij de Bull7 anders. Door de twee stoffen te combineren, slikken mannen eigenlijk meerdere viagra’s tegelijk. Van Gestel waarschuwt voor het grote risico op bijwerkingen, zoals een dagenlange erectie die ook nog eens zeer pijnlijk is.

Geen erectie meer

Daar ziet uroloog Bart van Bezooijen jaarlijks ongeveer vijf tot tien mannen mee rondlopen. De procedure is als volgt: artsen doen een poging om via een dikke naald het bloed eruit te krijgen, maar dat lukt niet altijd. Gevolg is dat de patiënt dan nooit meer een erectie kan krijgen, ofwel impotent is. Ook hij waarschuwt voor pillen op commerciële sites. “Via de apotheek weet je tenminste wat je krijgt.”

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    ‘Prostaatpatiënten Zuyderland juist heel tevreden’

    14 maart 2025 om 14:58
    • Ziekenhuizen

    OLVG gecorrigeerd vanwege chirurgen die discrimineerden

    14 maart 2025 om 14:54

Aankomende evenementen

16 Mar
V&VN Congres Verzorgenden IG 2025
  • Utrecht
16 Mar
OpdeGroei25
  • Gelderland
19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht