16 oktober 2020 om 12:52
< 1 min lezen

Dirk en DekaMarkt roepen gehakt terug om salmonella

Slagers Beste Gemengd Gehakt Stroganoff 400 gram dat wordt verkocht bij DekaMarkt en Dirk bevat salmonella. Daarom halen de supermarkten het product met houdbaarheidsdatum 17-10-2020 en streepjescode 2390600 uit de schappen. Dit meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). 

Klanten worden dringend verzocht het gehakt niet op te eten. Bij onvoldoende verhitting kan het namelijk een gevaar vormen voor de gezondheid, vooral voor jonge kinderen, ouderen, mensen met een verzwakt afweersysteem en zwangere vrouwen. Wie gezondheidsklachten heeft na het eten van het gehakt, wordt geadviseerd contact op te nemen met zijn of haar (huis)arts.

Een salmonellabesmetting ontstaat zo’n zes tot 72 uur na consumptie van besmet voedsel. Mogelijke symptomen zijn koorts, buikkrampen en diarree.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    5 december 2025 om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    5 december 2025 om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland