9 mei 2018 om 14:11
< 1 min lezen

Drones kunnen in de toekomst ingezet worden voor afleveren van medicijnen

Dat drones niet alleen mooie video’s in de lucht kunnen maken, bevestigt een groep studenten van de Technische Universiteit Eindhoven. Zij werken aan een drone, genaamd Blue Jay, die in de toekomst mogelijk medicijnen kan afleveren bij demente ouderen. Ook zou het vliegende stukje technologie ingezet kunnen worden bij ingestorte gebouwen om te zien of er nog mensen binnen zijn. Dit meldt NOS.

Tijdens het InAir Amsterdam Drone Festival spreken genodigden over de toekomst van de drone. De studenten van de Technische Universiteit Eindhoven demonstreerden hoe Blue Jay naar de andere kant van de ruimte vliegt en daar een ehbo-tasje achterlaat. Hoewel de techniek nog niet helemaal klaar is, lijken de eerste prototypen veelbelovend. “We willen sowieso dat hij nog wat kleiner en stiller wordt”, aldus studente Liza Boormans.

Naast het afleveren van medicijnen zou het ook gebruikt kunnen worden bij de ondersteuning van ouderen met dementie. Hij zou bijvoorbeeld kunnen herkennen wanneer iemand is gevallen, of wanneer er sprake is van een noodsituatie. De studenten onderzoeken ook de mogelijkheden om de drone vanaf afstand de hartslag of ademhaling te meten. “Voor professionele hulp arriveert, zou de drone kunnen helpen door alvast hulpmiddelen naar het slachtoffer te vliegen.”

Drones wegen soms niet meer dan 200 gram. De inzet van één drone zou al positief kunnen uitpakken, maar tijdens het evenement is ook gesproken over een zwerm van drones. Daaraan werkt Guido de Croon van de Technische Universiteit Delft. “Ze kunnen bijvoorbeeld ingezet worden in een gebouw dat is ingestort, als je wilt weten of er nog slachtoffers binnen zijn.” Hoewel de ontwikkeling van drones heel rap gaat, duurt het waarschijnlijk nog enkele jaren voordat de drone ook daadwerkelijk voor deze functie ingezet kan worden. “Uiteindelijk is het de bedoeling dat ze heel klein en goedkoop worden, dat je er honderd een gebouw in kunt sturen die allemaal rondkijken. Ik hoop dat de techniek binnen een jaar of drie af is.”

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ouderenzorg

    ‘Ouderen die graag vroeg opstaan hebben minder kans op dementie’

    Gisteren om 14:39
    • Ouderenzorg

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    8 januari 2026 om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht