Eerste vaccinaties tegen apenpokken in Amsterdam en Den Haag
25 juli 2022 om 10:34
< 1 min lezen

Eerste vaccinaties tegen apenpokken in Amsterdam en Den Haag

Voor het eerst krijgen mensen uit voorzorg een prik omdat ze later misschien het apenpokkenvirus oplopen. De preventieve vaccinaties beginnen maandag in de regio’s Amsterdam en Den Haag, omdat daar de meeste besmettingen zijn vastgesteld. Later zijn mensen in de rest van het land aan de beurt. De eerste groep bestaat in totaal uit ongeveer 32.000 mensen.

In de afgelopen periode is een kleine groep mensen al gericht gevaccineerd tegen het apenpokkenvirus. Deze mensen hadden het risico daadwerkelijk besmet te zijn geraakt, bijvoorbeeld omdat ze seks of ander nauw contact hadden met een besmet persoon.

Het apenpokkenvirus is vastgesteld bij 712 mensen in Nederland. Het aantal besmettingen loopt de laatste weken vrij snel op. De meeste positief geteste mensen zijn mannen die seks hebben met mannen (MSM). Daarom versturen de GGD’en eerst uitnodigingen aan MSM en transgender personen die hiv-positief zijn of die medicijnen nemen om te voorkomen dat ze hiv oplopen. “Hier zit naar verwachting een grote overlap met de hoogste risicogroep” voor een apenpokkenbesmetting, aldus het deskundigenadvies waarop de vaccinatie is gebaseerd.

Tweede prik

De uitgenodigde mensen krijgen nu een eerste inenting, en vier weken later een tweede prik.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Herverwijzen via VGZ en ZorgDomein: sneller zorg zonder extra huisartsbezoek

    Vandaag om 09:15
    • Ziekenhuizen

    Stroomuitval in ziekenhuizen: wat kun je als medewerker doen? 

    Vandaag om 08:36

Aankomende evenementen

10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant