3 juni 2014 om 10:46
< 1 min lezen

FrieslandCampina betaalt distributie voedselbank

(Novum) – FrieslandCampina betaalt twee jaar lang de logistieke kosten van de Vereniging van Nederlandse Voedselbanken. Dat meldt de zuivelonderneming maandag. Ook stelt het bedrijf kennis op het gebied van voedselveiligheid, kwaliteitsbehoud en gezonde voeding beschikbaar.

Het doel van de samenwerking is om mensen die onder de armoedegrens leven te voorzien van zuivelproducten. Door het overnemen van de kosten ontstaat een betere verspreiding van producten als melk, boter en yoghurt over de lokale afdelingen van de voedselbankorganisatie, zo verwacht FrieslandCampina. Het bedrijf levert jaarlijks een miljoen producten aan de voedselbank.

Leo Wijnbelt, voorzitter van de voedselbankorganisatie, noemt de samenwerking ‘belangrijk’. “Zuivel bevat van nature belangrijke voedingstoffen zoals eiwitten, vitaminen en calcium. De aanvoer van zuivelproducten naar alle voedselbanken van Nederland is daarom een belangrijke vervolgstap in de reeds bestaande samenwerking met FrieslandCampina”, aldus de voorzitter in een verklaring.

Vorig jaar vroegen 35 duizend gezinnen om hulp van de voedselbank, een stijging van dertig procent in vergelijking met 2012. De Vereniging van Voedselbanken Nederland, waarbij 149 voedselbanken zijn aangesloten, helpt ongeveer dertigduizend gezinnen. In maart meldde de organisatie dat het niet lukte ieder gezin een volwaardig voedselpakket te geven.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Stoppen met afslankmedicijnen betekent zonder leefstijlaanpassingen weer gewichtstoename

    Gisteren om 15:41
    • Ziekenhuizen

    Bijna geen meldingen vanuit ziekenhuizen over grensoverschrijdend gedrag: hoe kan dat?

    Gisteren om 11:08

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht