Gelre Ziekenhuizen: van verlies van 20 miljoen naar positief resultaat van 14 miljoen
Bestuursvoorzitter Pier Eringa van de Gelre ziekenhuizen beloofde vorig jaar zijn ziekenhuisgroep in hoog tempo van miljoenenverlies naar positief resultaat te brengen. En dat is gelukt. Twee jaar lang leed Gelre Ziekenhuizen miljoenenverliezen met een dieptepunt in 2022: toen ontstond er een tekort van 20 miljoen euro. Maar 2024 is afgesloten met een flink positief resultaat van 14 miljoen euro. Dit meldt Omroep Gelderland.
Door de miljoenentekorten in 2022 en 2023, kwam het ziekenhuis onder bijzonder beheer van twee banken te staan. Ze eisten een herstelplan. Wat volgde was een grote reorganisatie in Zutphen. De locatie is inmiddels geen volwaardig streekziekenhuis meer. Patiënten kunnen er nu met name terecht voor planbare zorg. De afdeling verloskunde is gesloten en Gelre Zutphen ontvangt na 21.00 uur ook geen ambulances meer. Grote operaties zijn ’s nachts niet meer mogelijk.
Bedrijfsvoering en kritische blik
Deze reorganisatie, maar ook effectievere bedrijfsvoering, betere afspraken met zorgverzekeraars en een kritische blik op de kosten hebben geleid tot een fors positief resultaat over 2024. Wat ook hielp was een extra bijdrage van verzekeraars dat het financiële herstel van Gelre moest bevorderen.
Nieuwe apparatuur
Een positief resultaat van 14 miljoen euro betekent ook dat er meer ruimte is voor het spenderen van geld aan bijvoorbeeld personeel, gebouwen en nieuwe apparatuur. Zutphen heeft een nieuwe CT-scanner kunnen aanschaffen en de locatie heeft inmiddels ook focusklinieken. Binnenkort volgt ook een verbouwing van het spoedplein aldaar. Zorgprofessionals in Apeldoorn kunnen sinds kort werken met een operatierobot en in 2025 komt er een hybride OK bij.