30 oktober 2017 om 09:48
< 1 min lezen

Hiv-preventiepil gaat veel minder kosten

De hiv-preventiepil PrEP wordt veel goedkoper. Vanaf maandag kost een maandvoorraad 99,50 euro. Nu is dat nog ruim 550 euro per maand.

Volgens het Aidsfonds komt dat doordat de in hiv-medicatie gespecialiseerde apothekersketen Plus een deal heeft gesloten met de fabrikant van het middel, farmaceut Sandoz. Die brengt een generieke versie van PrEP op de markt, met precies dezelfde bestanddelen als het officiële middel Truvada.

PrEP, afkorting voor pre-expositie profylaxe ofwel bescherming voorafgaand aan blootstelling, voorkomt dat het hiv-virus het lichaam binnendringt. Het middel, dat bij voorkeur dagelijks moet worden geslikt, wordt niet vergoed. Dat maakt het middel moeilijk bereikbaar voor mensen met een smalle beurs.

Het Aidsfonds is blij met de prijsverlaging, maar vindt ook de lagere prijs nog steeds te hoog en vindt dat de overheid PrEP breed beschikbaar moet maken. De Gezondheidsraad is bezig met het uitbrengen van een advies over het al dan niet vergoeding van het preventiemiddel via het basispakket van de zorgverzekering.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Zorg- en landbouwministers nemen zorgen over longontstekingen bij geitenstallen ‘zeer serieus’

    Vandaag om 14:17
    • Ziekenhuizen

    Erfelijk huidkankergen in Katwijk geeft 40 tot 70 procent meer kans op melanoom

    Vandaag om 12:58

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland