9 januari 2013 om 20:54
< 1 min lezen

Jansen Steur toonde verklaring uit 2006

HEILBRONN (Novum) – Ernst Jansen Steur kon in Duitsland aan de slag gaan nadat hij een door de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) afgegeven verklaring uit 2006 had laten zien. Dat bevestigt een woordvoerder van de IGZ woensdag. De verklaring werd in 2009 vernietigd.

De omstreden neuroloog werkte in meerdere Duitse klinieken. De kliniek in Heilbronn waar Jansen Steur sinds 2011 werkte, stelde maandag dat de neuroloog over de juiste papieren beschikte om aan de slag te gaan in Duitsland. Hij toonde een verklaring die de inspectie in 2006 afgaf. In 2009 werd die verklaring echter vernietigd en moest Jansen Steur zich onder druk van de IGZ laten uitschrijven uit het artsenregister.

Jansen Steur werd vorige week ontslagen toen het ziekenhuis in Heilbronn van zijn reputatie hoorde. Het Openbaar Ministerie in Duitsland start een vooronderzoek naar een ingreep van Jansen Steur waarbij hij in de fout zou zijn gegaan.

De arts wordt in Nederland vervolgd omdat hij in het Medisch Spectrum Twente jarenlang opzettelijk verkeerde diagnoses van ziektes als alzheimer en parkinson stelde. Ook werden mogelijk onnodig hersenoperaties uitgevoerd als gevolg van zijn diagnoses.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Overlevingskansen bij tuberculeuze meningitis verbeteren niet bij meer antibiotica

    Vandaag om 13:06
    • Ziekenhuizen

    Inspraak geopend voor vernieuwde vergunning gebruik radioactieve stoffen Slingeland Ziekenhuis

    Vandaag om 11:12

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg