14 januari 2015 om 09:39
< 1 min lezen

Luchtmacht neemt afscheid van reddingssquadron

(Novum) – De luchtmacht neemt donderdag op vliegbasis Leeuwarden met een militaire ceremonie afscheid van het Search and Rescue-squadron (SAR), dat sinds de oprichting in 1959 bijna 5500 reddingsoperaties en spoedeisende vluchten heeft uitgevoerd boven de Noordzee en de Waddenzee.

De SAR-eenheid werd opgericht voor het redden van militaire vliegers uit zee. Later kwam daar het patiëntenvervoer van en naar de Waddeneilanden bij.

Defensie kondigde vorig jaar aan te willen stoppen met het vervoer van zieke bewoners vanaf de Waddeneilanden naar ziekenhuizen op het vasteland, omdat dat een te grote belasting vormt voor de beschikbare helikoptercapaciteit. Het is de bedoeling dat de Friese ambulancezorg in de loop van 2015 met een eigen helikopter gaat vliegen. Tot dan blijven twee heli’s van de vliegbasis zulke vluchten uitvoeren.

 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Bloedverdunner Eliquis toch weer beschikbaar dankzij tijdelijke afspraken

    19 december 2025 om 16:30
    • Ziekenhuizen

    NVWA ontdekt regelmatig verboden medische claims bij Instagram-advertenties door influencers

    19 december 2025 om 15:38

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg