'Meer Nederlandse Zeeuwen in ziekenhuizen in België'
5 september 2024 om 09:02
< 1 min lezen

‘Meer Nederlandse Zeeuwen in ziekenhuizen in België’

Steeds meer patiënten uit Zeeuws-Vlaanderen belanden in België in het ziekenhuis. Dat bericht de Belgische krant De Morgen, die spreekt over een sterke toename die wordt veroorzaakt door krapte in het Nederlandse zorgsysteem.

Bij het Algemeen Ziekenhuis Zeno in het grensgebied zou inmiddels zo’n 10 procent van de patiënten uit de zuidelijke regio van Zeeland komen. Het ziekenhuis behandelde in 2020 867 mensen uit Zeeuws-Vlaanderen, vorig jaar waren dat er 1683. De krant noemt problematiek in Nederland, zoals patiëntenstops bij huisartsenpraktijken, als een reden dat steeds meer Nederlanders zich in België laten behandelen.

Vergelijkbare trends

De medisch directeur van het ziekenhuis in Knokke-Heist zegt dat andere Belgische ziekenhuizen bij de grens vergelijkbare trends zien. “Zeeuws-Vlaanderen is een dunbevolkt gebied waardoor er weinig ziekenhuizen zijn. Daardoor moeten mensen soms langere afstanden afleggen om hulp te krijgen.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Geen cannabis in Haribo-snoepjes gevonden, aldus NFI

    Gisteren om 15:21
    • Ziekenhuizen

    Voor het eerst cryo-ablatie gebruikt bij terugkerende schildklierkanker

    Gisteren om 13:05

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant