Na zeven jaar neemt ziekteverzuim eindelijk weer af
12 september 2023 om 10:36
< 1 min lezen

Na zeven jaar neemt ziekteverzuim eindelijk weer af

Het ziekteverzuim onder werknemers was in het tweede kwartaal van 2023 5 procent. Dat wil zeggen dat 50 van de duizend te werken dagen werden verzuimd wegens ziekte. Net als in het eerste kwartaal van dit jaar was het verzuim lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, zo meldt het statistiekenbureau. 

Omdat het ziekteverzuim een seizoenseffect kent (’s winters wordt er meer verzuimd dan in de zomer), worden cijfers niet vergeleken met opeenvolgende kwartalen, maar met dezelfde kwartalen in voorgaande jaren. Van 2016 tot en met 2022 was in elk tweede kwartaal het ziekteverzuim hoger dan een jaar eerder. Vorig jaar ging het nog om 5,4 procent, voor het tweede kwartaal het hoogste percentage in de reeks vanaf 1996. In 2023 is er dus, na zeven jaar van oplopende percentages, een omslag, net als in het eerste kwartaal.

Ook minder verzuim in zorg en welzijn

Opnieuw lag het verzuim het hoogst in de gezondheids- en welzijnszorg (7 procent). Maar ook in deze bedrijfstak werd minder verzuimd dan in 2022 (7,5 procent). Van de verschillende branches in zorg en welzijn was het verschil het grootst in de gehandicaptenzorg: 7,6 procent van de werknemers in deze branche verzuimde, een jaar eerder was dat 8,4 procent. Ook in de ziekenhuizen en overige medisch specialistische zorg lag het verzuimpercentage lager (6 procent in 2023, tegen 6,7 procent een jaar eerder).

In de verpleging, verzorging en thuiszorg was het verzuim nog altijd het hoogste: 8,3 procent van de werknemers in deze branche verzuimde (8,8 procent een jaar eerder). Alleen in het sociaal werk steeg het verzuim nog licht.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Gehandicaptenzorg

    Geldinjectie VWS moet ongecontroleerd faillissement De Trans afwenden

    Gisteren om 11:52
    • Gehandicaptenzorg

    Groep doven doet aangifte van verkrachting, sextortion, mishandeling en meer

    16 december 2025 om 14:07

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg