5 december 2019 om 08:55
< 1 min lezen

Nieuwe Elfstedenzwemtocht laat BN’ers in estafette zwemmen

Langeafstandzwemmer Maarten van der Weijden maakte woensdagavond in De Wereld Draait Door bekend dat er volgend jaar een nieuwe Elfstedenzwemtocht komt. Hij zei dat het niet de bedoeling is dat hij zelf het water induikt. Het plan is dat BN’ers elkaar in estafette afwisselen om de ongeveer 200 kilometer lange tocht af te leggen.

Onder anderen Claudia de Breij, Syb van der Ploeg en René en Natasja Froger hebben hun medewerking toegezegd om met de zwemtocht geld op te halen voor kankeronderzoek. Presentator Matthijs van Nieuwkerk zei in de uitzending dat hij ook meedoet. “En ik coach en geef het startschot”, aldus Van der Weijden.

Van der Weijden zwom in 2018 voor het eerst de Elfstedentocht om geld op te halen voor kankeronderzoek. Dat jaar haalde hij de finish niet. De tweede poging in juni dit jaar was wel succesvol. Hij haalde daarmee 6,5 miljoen euro op voor kankeronderzoek.

De estafette wordt van 28 tot en met 31 augustus gehouden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    EMA onderzoekt mogelijk risico op zeldzame oogziekte bij gebruik Ozempic

    17 januari 2025 om 13:40
    • Ziekenhuizen

    ‘Stijging uitgaven externe inhuur in de zorg onnodig en schadelijk’

    17 januari 2025 om 13:27