Philips stopt tijdelijk met reparatie bepaalde beademingsapparaten
21 november 2022 om 16:09
< 1 min lezen

Philips stopt tijdelijk met reparatie bepaalde beademingsapparaten

Medisch technologiebedrijf Philips stopt voorlopig met de terugroepactie van een bepaald type beademingsapparaten. Bij die apparaten kon het isolerend schuim, zelfs nadat het al was vervangen, voor problemen zorgen. Het gaat om beademingsapparatuur die in instellingen wordt gebruikt, niet om de slaapapneu-apparaten van Philips waar ook problemen zijn.

De problemen met de gerepareerde Trilogy-apparaten, zoals het type heet, werden door Philips vorige week aan de Amerikaanse toezichthouder FDA gemeld. Dat gebeurde na meldingen in de Verenigde Staten en Japan. Het nieuwe schuim zou mogelijk kunnen losraken en de luchtinlaat blokkeren. Als dat gebeurt gaat er een speciaal alarm af. Ook zijn er sporen van vuiltjes gevonden in sommige aangepaste apparaten. Voorlopig onderzoek wijst uit dat het onder meer om afgebrokkelde deeltjes van het oude schuim gaat.

Terugroepactie

Van de Trilogy-apparaten zijn er 170.000 die onderdeel vormen van de terugroepactie. Daarvan waren er zo’n 20.000 apparaten al voorzien van nieuw isolerend schuim. De problemen met de slaapapneuapparaten zijn veel groter. In totaal moest Philips 5,5 miljoen beademingsapparaten voorzien van nieuw schuim. Dat is al bij meer dan 4 miljoen apparaten gebeurd.

Philips verwacht eind deze maand duidelijkheid te kunnen geven over de ernst van de problemen. Ook denkt het bedrijf dan te weten wat er nodig is om de problemen op te heffen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    IGJ gaat bestuurlijke boetes openbaar maken vanaf 2026

    Vandaag om 13:31
    • Ziekenhuizen

    3FM Serious Request haalt recordbedrag op voor Spieren voor Spieren

    Vandaag om 08:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht