16e editie Alpe d'HuZes haalt ruim 17 miljoen euro op voor kankeronderzoek
2 juni 2023 om 10:58
< 1 min lezen

16e editie Alpe d’HuZes haalt ruim 17 miljoen euro op voor kankeronderzoek

 De zestiende editie van het sportieve evenement Alpe d’HuZes heeft ruim 17 miljoen euro opgeleverd voor kankeronderzoek. De 5000 deelnemers beklommen donderdag fietsend, hardlopend of wandelend maximaal zes keer de Franse berg Alpe d’Huez om het geld op te halen, volgens de organisatie “een bedrag om trots op te zijn”.

Erik Jutstra, voorzitter van Alpe d’HuZes, noemt de eindstand van 17.022.738 euro “boven verwachting”. Vorig jaar leverde het evenement 16,2 miljoen euro op, maar in dat bedrag zijn ook de opbrengsten uit de twee coronajaren meegeteld, toen de beklimming in Frankrijk niet kon doorgaan. In 2019, de laatste ‘normale’ editie, werd 11,8 miljoen euro opgehaald. “Daarom ben ik zo ontzettend blij met het bedrag van dit jaar”, zegt Jutstra. Al het geld gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

Symbool

Het startschot voor de beklimming van de beruchte berg werd donderdag om 04.30 uur gegeven in het plaatsje Le Bourg d’Oisans. Vanaf daar begonnen de 5000 deelnemers aan de 14 kilometer lange tocht naar de finish op bijna 1800 meter hoogte. De route telt 21 haarspeldbochten en de deelnemers moesten bijna 1100 hoogtemeters overbruggen. De berg staat symbool voor de moeilijke route die kankerpatiënten moeten afleggen.

Sinds de eerste editie van Alpe d’HuZes in 2006 is er al ruim 208 miljoen euro opgehaald, waarmee 313 onderzoeken zijn gefinancierd.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Bloedverdunner Eliquis toch weer beschikbaar dankzij tijdelijke afspraken

    Gisteren om 16:30
    • Ziekenhuizen

    NVWA ontdekt regelmatig verboden medische claims bij Instagram-advertenties door influencers

    Gisteren om 15:38

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg