Deels faillissement voor commerciële huisartsenketen Co-Med
16 april 2024 om 15:48
< 1 min lezen

Deels faillissement voor commerciële huisartsenketen Co-Med

Een basisarts en een groep doktersassistenten eisen tonnen terug van een onderdeel van commerciële huisartsenpraktijk Co-Med die bankroet is. Het faillissement is aangevraagd door deze groep oud-medewerkers en detacheringsbedrijf CareAbout. Zij hebben sinds november 2023 geen salaris meer ontvangen of factuur betaald gekregen. Dit meldt EenVandaag. 

Volgens eisers waren zij jarenlang de ruggengraat van de organisatie en waren zij verantwoordelijk voor het bereikbaar houden van de praktijken. “En nu krijgen we dit ervoor terug”, aldus een anonieme doktersassistente tegen EenVandaag. Tien van hen waren werkzaam op het centrale klantcontactcentrum, PCC Tele-Services, van Co-Med. Ze eisen bedragen terug tot wel 50.000 euro.

Curator 

Op dit moment werkt nog maar één medewerker bij het klantcontactcentrum. Levensgevaarlijk, zegt de assistente. Deze week wordt een curator aangesteld die de bedragen moet proberen terug te vorderen. Lukt dat niet op het failliete onderdeel van het bedrijf, dan worden de andere bv’s aangesproken. Gezondheidseconoom Xander Koolman zegt dat dit in strijd is met de wet. “Daar zou Co-Med niet zomaar mee weg komen.”

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Bloedverdunner Eliquis toch weer beschikbaar dankzij tijdelijke afspraken

    19 december 2025 om 16:30
    • Ziekenhuizen

    NVWA ontdekt regelmatig verboden medische claims bij Instagram-advertenties door influencers

    19 december 2025 om 15:38

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg