17 maart 2015 om 12:00
< 1 min lezen

Noord-Hollandse ziekenhuizen fuseren

(Novum) – Het Purmerendse Waterlandziekenhuis en het Westfriesgasthuis in Hoorn gaan fuseren. Door samen te gaan blijft de ziekenhuiszorg in de regio in de toekomst behouden, maakten de ziekenhuizen dinsdag bekend.

De komende drie jaar worden er wel 150 voltijdsbanen geschrapt, ofwel 7 procent van het gezamenlijke personeelsbestand. Het fusieplan is door de artsen en managers van de ziekenhuizen zelf opgesteld. “Beide ziekenhuizen zien kansen om de kwaliteit van onze zorg te verbeteren door kennis en vakbekwaamheid te bundelen.”

Na de fusie blijven in Purmerend en Hoorn algemene ziekenhuizen waar patiënten straks nog terecht kunnen voor een consult bij hun specialist. Ook de poliklinieken in Enkhuizen, Volendam en Heerhugowaard blijven open.

De laatste jaren zijn veel ziekenhuizen in Nederland samengevoegd, onder meer om de gevraagde zorg te kunnen blijven leveren en de kosten te drukken.

 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Twee verdachten website Funcaps blijven vastzitten

    6 februari 2026 om 09:19
    • Ziekenhuizen

    Voedingssupplement voor beter seksleven bevat verboden en gevaarlijke stof sildenafil

    6 februari 2026 om 08:35

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht